top of page

Гормон лептин та його вплив на жирову тканину

Лептин- «гормон насичення», який також продукується в жировій тканині адипоцитами. Цей гормон регулює енергетичний обмін організму та масу тіла. Він виконує зв`язок жирової тканини з мозком. Лептин формує відчуття насиченості, забезпечує зменшення апетиту та збільшення затрат енергії. Інформацію про величину жирової тканини лептин передає в гіпоталамус. В гіпоталамусі розташовані центри , які регулюють апетит. При підвищенні рівня лептину апетит зменшується, тому в гіпоталамусі виробляється речовина, яка викликає відчуття голоду. Це призводить к підвищенню апетиту та більш економному використанню енергії.

Лептин також приймає участь в регуляції менструальной функції. Так при критичному зниженні жирової тканини організмі рівень цього гормону також критично знижується, та припиняється овуляції та менструації.Організм, намагаючись підвищити утворення лептину, намагається наростити кількість жирової тканини.

Таким чином, з допомогою лептину організм регулює кількість підшкірного жиру.

При збої роботи гіпоталамуса виникає його резистентність (нечутливість) до лептину, порушується регуляція апетиту ті виникає відкладення жиру в жировій тканині.

1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page